آراد برندینگ
خانه / سگ دوبرمن / خرید و فروش سگ دوبرمن اصیل

خرید و فروش سگ دوبرمن اصیل

سگ های دوبرمن به دلیل تیزهوشی بالا و قدرت زیاد از سگ های پرطرفدار در ایران هستند و به عنوان سگ نگهبان و دیده بانی هم از آن ها استفاده می شود.
یکی از معروف ترین سگ هایی که آموزش یافته ی دست انسان است و بسیار باهوش است سگ دوبرمن است.نام اصلی این سگ (Doberman Pinscher) که به اختصار آن را دوبرمن صدا می کنند.در سال ۱۸۹۰ در کشور آلمان ایالت تورینگن شخصی به اسم کارل فردریش لوئیس دوبرمن سگی را پرورش داد که بعد ها دوبرمن پینچر نام گرفت.این سگ نسبت به صاحب خود با محبت،مطیع،فرمانبردار و بسیار وفادار است.این سگ بسیار پر انرژی و هوشیار است و به افراد غریبه همیشه مشکوک است.
این سگ استعداد ها و کارایی های خوبی دارد که از جمله می توان ردیابی، دیده‌بانی، نگهبانی، امور پلیسی، امور نظامی، جستجو و نجات، کار درمانی و رقابت‌های فرمانپذیری و محافظت را نام برد.این سگ ظاهرا سگی قوی به نظر می رسد اما قدرت واقعی سگ از آن چه که به نظر می رسد بسیار بیشتر است و اگر کوچکترین خطری احساس کند و یا دستوری از صاحبش دریافت کند با غریزه ی خطا ناپذیر خود به سرعت به هدف حمله کرده و یا از صاحب خود در مواقع خطر دفاع می کند.این سگ ها به سرما بسیار حساس هستند و نباید در بیرون از خانه بمانند و به طور روزانه و منظم نیاز به ورزش دارند و به دلیل مو های کوتاهی که دارند نیاز به مراقبت زیاذی ندارند.

خرید و فروش سگ دوبرمن اصیل

خصوصیات فیزیکی و ظاهری سگ دوبرمن اصیل

  1. سگ دوبرمن اصیل دارای جثه ای متوسط،بدنی توپر و عضلانی و قدرتمند است که برای استقامت زیاد در هنگام درگیری و سرعت زیاد برای تعقیب طراحی شده است.
  2. سگ های دوبرمن نر وزنی بین ۳۴ تا ۴۵ کیلوگرم و قدی برابر ۶۶ تا ۷۲ سانتیمتر دارند.
  3. سگ های دوبرمن ماده وزنی بین ۲۷ تا ۴۱ کیلوگرم و قدی برابر ۶۱ تا ۶۸ سانتیمتر دارند.
  4. بدن سگ دوبرمن به شکل مربع است و پا هایشان با طول سر و گردن متناسب است.
  5. نژاد اروپایی دوبرمن بزرگتر از نژاد آمریکایی این سگ است.

خرید و فروش سگ دوبرمن اصیل در ایران

در ایران نیز سگ دوبرمن به دلیل کارایی ها و ویژگی هایی که دارد از طرفداران زیادی برخوردار است و محبوبیت زیادی دارد.اما این سگ برای نگه داری دردسر های خاص خودش و هزینه های خاص خودش را دارد و چنانچه هدفتان فقط داشتن یک سگ خانگی است این سگ به دردتان نمی خورد ولی اگر هدفتان دیده بانی،نگهبانی و مراقبت از چیزی است این سگ یکی از بهترین گزینه ها برای شما است.

منبع: حیوانات و پرندگان ایران

مطلب پیشنهادی

توله سگ نگهبان و شکاری دوبرمن سیاه

پرورش توله سگ نگهبان و شکاری دوبرمن سیاه

پرورش توله سگ نگهبان و شکاری دوبرمن در ایران چه میزان حرفه ای انجام می …

دیدگاهتان را بنویسید